Co obsahuje jídlo z fastfoodů? – díl 1.
Fastfoody jsou velkým trendem moderní doby. Najdete je téměř všude a nutno říct, že lákavé nabídce se jen těžko odolává. Navíc máte jídlo rychle naservírované a za pár korun. Spousta lidí se vydá do fastfoodů na hamburger nebo hranolky, protože nestíhají nebo se cestou z divokého večírku cítí hladoví. I když si říkáte, že jednou za čas nějaký ten hamburger nebo kebab neuškodí, může vám cestu ke krásné postavě výrazně omezit. Patříte mezi lidi, co si dopřávají rychlé občerstvení pravidelně? Podívejte se, co obsahují, a přemýšlejte, jestli jsou skutečně vhodnou stravou.
Fastfood znamená zbytečné kalorie navíc
Velkou nevýhodou pro konzumenty, ale obrovskou výhodu pro řetězce představuje určitá závislost lidí na fastfoodech. Bohužel, propadají jim i děti. Těžko říct, čím je to způsobeno, ale chuť na známý Mc´Donalds, KFC nebo Burger King se neustále vrací. Možná vám krátký přehled pomůže příště fastfood obejít. Hamburgery obsahují dostatek tuků a bílkovin. Snad nejoblíbenější Big Mac obsahuje okolo 500 kalorií, wrapper okolo 600 kalorií a s každým cheesburgerem přijímáte zhruba 350 kalorií. Představte si tedy oběd nebo večeři v podobě hamburgeru, hranolek a střední coca-coly a na stole před sebou máte rázem něco přes 1000 kalorií a to u žen znamená polovinu denního příjmu!
KFC nabízí kuřecí maso v charakteristické a originální podobě. Sendvič Longer vás obohatí zhruba o 550 kalorií, porce stripsů téměř o 500 kalorií a kyblík lahodných kuřecích kousků o 1800 kalorií.
Občas je těžké rychlému občerstvení odolat. Pokud ale dietu a zdravý styl života berete vážně, měli byste se mu raději obloukem vyhýbat. Existují, ale i „dietnější“ jídla, která vám zas tak moc neublíží. A tak pokud trpíte neovladatelnou chutí na fastfood dejte si například Grilled Chicken McWrap nebo sendvič Brazer. Nic se ale nemá přehánět. A tak si jídlo z fastfoodů dopřávejte jen velmi výjimečně.
Autor úvodního obrázku: ilikegranola.com
Autor obrázku v textu: happymealy
Autor obrázku v textu: MaNaR